5 نکته در مورد بهینه سازی باتری آیفون که نمیدانستید!!

بهینه سازی باتری ایفون

امروزه تعداد کاربران آی او اِس با کاربران اندروید تقریبا برابری می کند و تعداد زیادی از مردم از آیفون استفاده می کنند و مصرف بهینه باتری برایشان اهمیت زیادی دارد. اغلب کاربران آیفون یا آیپد، از خالی شدن باتری در مدت زمان کم اعتراض دارند و طی مدت زمان کوتاهی شارژ باتری به اتمام میرسد . این 5 نکته برای کاهش مصرف باتری یا همان بهینه سازی باتری (هم برای آیپد ها و هم آیفون) بسیار کاربردی است.

مطلب مرتبط:روش ذخیره کردن ویس واتساپ در آیفون

1- اولین و مهم ترین راه حلی که برای بهینه سازی باتری آیفون وجود دارد غیرفعال کردن ویژگی Background App Refresh است که طبق مراحل زیر میتوانید این کار را انجام دهید:

 • وارد Settings شوید.

بهینه سازی باتری گوشی

 • بخش General را انتخاب کنید.(این قسمت به تنظیمات عمومی و کاربردی تلفن شما مربوط می شود)

از دست ندهید: بهترین لپ تاپ های گیمینگ

 • گزینه Background App Refresh را انتخاب کنید تا وارد تنظیمات مربوط به آن شوید.

این بخش که به “نحوه تازه سازی برنامه در پس زمینه” معروف است اگر فعال باشد به این معنی است که شما به محض اتصال به شبکه Wifi یا حتی روشن کردن داده ها، به برنامه ها اجازه دادید تا محتوای خود را تازه سازی کنند .پس بهتر است این گزینه را غیر فعال کنید تا در مصرف باتری آیفون یا آیپد خود صرفه جویی کنید.

از دست ندهید: نصب بازی کالاف دیوتی موبایل روی کامپیوتر

نکته: اگر Background App Refresh را بطور کامل غیر فعال کنید اگر نوتیفیکیشنی از فیسبوک(بطور مثال کامنت) داشته باشید دیگر اعلانی برای شما نشان داده نمی شود و نوتیفیکیشن دریافت نمی کنید. برای حل این مشکل شما میتوانید برای برنامه های خاص ، این ویژگی تازه سازی محتوا را روشن نگه دارید تا نوتیفیکیشن مربوط به آن را دریافت کنید .برای اینکار روی گزینه Wifi  یا Wifi & Cellular Data قرار دهید و برنامه های دلخواه را فعال کنید.

مقایسه و خرید لپ تاپ

2-دومین روش که خیلی از کاربران از آن استفاده می کنند فعال کردن حالت Low Power Mode است که در کاهش مصرف باتری کمک زیادی می کند.

 • مانند قبل وارد تنظیمات(Settings) شوید.
 • گزینه Battery را پیدا کنید و وارد آن شوید.
 • در این بخش شما میتوانید میزان مصرف باتری از برنامه های مختلف در گوشی خود را مشاهده کنیدو مصرف انرژی را مدیریت کنید.

 • گزینه Low Power Mode را فعال (روشن) کنید.

از دست ندهید: دانلود ویدیو از پینترست

نکته:دقت داشته باشید که این ویژگی برای زمانی مناسب است که شارژ باتری کم است ولی شما می خواهید چند ساعت بیشتر تلفن همراه خود را روشن نگهدارید.

یک ویژگی قابل ذکر قابلیت Low Power Mode این است که وقتی شارژ آیفون یا آیپد شما بالای 80% رسید بطور خودکار از حالت Low Power Mode خارج می شود.

 

3-غیرفعال کردن لوکیشن یا موقعیت مکانی روش سوم است که میزان قابل توجهی در کاهش مصرف باتری نقش دارد همانطور که میدانید برنامه هایی مثل گوگل مپ یا ویز و… برای پیداکردن نقشه اطراف باید به موقعیت مکانی تلفن شما دسترسی داشته باشند که شما میتوانید طبق مراحل زیر آن را شخصی سازی کنید.

 • وارد Settings شوید.
 • روی گزینه Privacy ضربه بزنید.(دارای آیکن آبی رنگ است)

 • در این بخش گزینه Location Services را انتخاب کنید.

خرید لوازم جانبی موبایل

 • اگر می خواهید این ویژگی را بطور کلی غیرفعال کنید، طبق تصویر زیر آن را خاموش کنید(پیشنهاد می کنم لوکیشن را روشن نگهدارید و برای برنامه های خاص شخصی سازی کنید) اما اگر تمایل دارید برنامه خاصی به موقعیت مکانی یا لوکیشن دسترسی داشته باشد باید آن را فعال کنید.

4-چهارمین راه کم کردن نور یا روشنایی صفحه نمایش آیفون یا آیپد

 • بعد از باز کردن تنظیمات یا Settings  به بخش Display & Brightness بروید .

 • در این قسمت میتوانید نور صفحه نمایش را با نوار لغزنده کم یا زیاد کنید.

مقایسه کنید: لپ‌تاپ گیمینگ لنوو مدل IdeaPad Gaming 3 i7 10750h

 

نکته: اگر گزینه Automatic فعال باشد، زمانیکه شما گوشی موبایل را به مکان روشن یا تاریک ببرید نور صفحه بطور خودکار کم یا زیاد می شود که پیشنهاد می شود این گزینه را غیرفعال کنید.

5-اخرین روش غیرفعال کردن قابلیت Raise to Wake

این ویژگی اگر فعال باشد زمانیکه شما آیفون یا آیپد خود را از روی زمین یا هر سطحی بردارید و یا تکان دهید صفحه نمایش آن روشن می شود. برای غیرفعال کردن آن طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • به تنظیمات Settings بروید.

 • مانند روش قبل Display & Brightness  را انتخاب کنید.

 • ویژگی Raise to Wake را غیر فعال کنید.

با این 5 روش باتری آیفون یا آیپد شما بهینه می شود و باتری به حداقل میزان مصرف انرژی میرسد.پارایا

 

حامد میرجلیلی
ارسال دیدگاه